WordPress Nedir ? WordPress'de Yazı Nasıl Eklenir ?

Admin

O Bir Admin
Yönetici
Admin
Reaction score
5
wordpress-nedir.png

WordPress Nedir ?

Wordpress mysql ve php ile yazılmış içerik yönetim sistemi yani CMS'dir. CMS web site kullanan kişilerin web sitelerini daha kolay düzenleyebilmesine olanak sağlar. Wordpress diğer altyapılara nazaran daha stabil çalışmasının yanı sıra blog, e-ticaret veya kurumsal bir web sitesi oluşturmak isteyenler için 2020 Mayıs ayının 23 tarihiyle güncel olarak 3.821 adet tema bulunmaktadır.

Dolayısıyla özel script kullanmak yerine sizde 3.821 adet tema arasından kuracağınız web sitesine göre bir tema seçerek yola başlayabilirsiniz. yrıca wordpress altyapısını kullanan web sitenizde özelleştirmeler yapmak çok kolay. Wordpress bunun içinde bir eklenti yapısı geliştirmiştir. Web sitenize yükleyeceğiniz eklentiler sayesinde; Site görünümünü değiştirebilir, yeni bir sayfa oluşturabilir veya seo için yoast seo, all in seo isimli eklentiler sayesinde web sitenizizde önemli seo güncelleştirmeleri yaparak, arama motoruna uygun hale getirebilirsiniz.

WordPress'de Yazı Nasıl Eklenir ?

Genel olarak her web sitesinde olduğu gibi wordpress'de yazı ekleme kısmı bulunmaktadır. Buradan ekleyeceğimiz yazılar sitemizi direkt olarak etkiler. Ayrıca kategori, etiket ve yazınız hakkında kısa bir özet girerek seo açısından kaliteli içerik potansiyeline getirme olanağı sağlar.

1. Adım: Wordpress panelimize giriş yaparak, bileşenlerin yer aldığı sol bölümde Yazılar >> yeni ekle butonuna basıyoruz.

wordpress-yazi-nasil-eklenir.png

2. Adım: Yeni ekle butonuna bastığımızda yazımızın; Başlığını, içeriğini, kategorisini, etiketini ve yazımızla ilgili olan web sitemizde gözükecek görseli seçiyoruz. Yazımızı tamamladığımızda ''Yayımla'' butonuna basarak yazımızı web sitemize ekliyoruz.

wordpress-yazi-nasil-eklenir-yazi-ekleme.png

Ekli dosyalar

Üst Alt