VPN Nedir? Ne İşe Yarar?

Arda

( Gamer )
Yönetici
Co Admin
Katılım
30 Nis 2020
Mesajlar
38
Reaction score
15
Puanları
8
Konum
T.C
Web sitesi
forumvatan.com
Bu gün çoğumuzun kişisel amaçlarda kullandığımız VPN'lerin ne olduklarından ve ne işe yaradıklarından bahis edeceğim..

VPN Nedir ? ;

VPN özel ağa uzaktan erişimi sağlayan bir araçtır. Aslında vpn ne işe yarar dersek daha iyi tanımlarım

VPN Ne İşe Yarar? ;

  • VPN ler anonim olarak yurt dışı IP si ile internet de gezinmemizi sağlar.
  • VPN ler yüzde yüz koruma sağlamaz ama internt de anonim olarak dolaşmanızı sağladığından izinizin sürülmesi çok kolay değildir.
  • Her VPN ye güvenilmemelidir. Önerilen VPN leri kullanmalıyız
  • İnsanlar VPN leri farklı amaçlar için kullanır ama VPN lerin esas amacı özel ağlara farklı bir IP adresi ile sızmanızı sağlamaktır. ( Tabi düşündüğünüz amaçlar içinde kurulanlar var :) )
  • VPN yi çalıştırdığınızda cihazınız farklı bir IP ya sahip olur ve girdiğiniz ağlardan veri alış verişi sağlayarak rahatça dolaşmanızı sağlar.
  • Bazı VPN ler yavaş olabilir.
  • VPN ler tamamen yasal bir durumdur. Daha doğrusu VPN kullanmak yasaldır. Ama VPN ile sanal alemde kötü işlere bulaşıyor iseniz bu yasal değildir.

Önerilen Bazı VPN'ler ;

Opera VPN;
Opera tarayıcısının kendisine ait olan bir VPN aracıdır. Bu VPN yi kullanmak için önce Opera tarayıcıyı indirmeli sonra tarayıcıyı açıp ayarlar kısmından VPN etkinleştir seçeneğini aktif etmeliyiz. Ücretsizdir.

Express VPN:
En iyi VPN lerdendir ama ücretlidir. Zaten iyi olan çoğu vpn ücretli oluyor. Ama 30gün üretsiz deneyebilirsiniz. Hız performansı çok iyi.


Hotspot Shield ;
En güvenli şifrelemeyi sağlar. Günlük 500mb veri kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak teknik desteklerden yararlanabilirsiniz.

Windscribe;
Bu vpn yi buraya ekledim çünkü bu vpn torrent desteği ile 10gb veri kullanımı sağlıyor oldukça hızlı ve saatlerce gezinmenizi sağlayacak bir veri kapasitesine sahip.


İyi Forumlar :)
 
Üst Alt