Fakırmünşo

Moderator
Yönetici
Reaction score
14
Eğitim ile ilgili sözleri:

°Bu hayat ancak ilim ve fen ile olur.

°En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır.

°Öğretmenlik ömür boyu sürecek bir öğrenciliktir.

°Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime eğitim ise öğretmene dayalıdır.

°Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır.

°Milli Eğitim programımızın, Milli Eğitim siyasetimizin temel taşı, cahilliğin yok edilmesidir. Cahillik yok edilmedikçe, yerimizdeyiz…

°Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.

°Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir.

°Bu millete gideceği yolu gösterirken Dünya’nın her türlü ilminden, keşfiyatından, terakkiyatından istifade edelim, lâkin unutmayalım ki, asıl temeli kendi içimizden çıkarmak mecburiyetindeyiz.

°Eğitimdir ki bir milleti; ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.

°Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan en geniş penceredir.

Millet ile ilgili sözleri :

+Taş kırılır, tunç erir ama Türklük ebedidir.

+Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.

+Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

+Milletimiz her güçlük ve zorluk karşısında, durmadan ilerlemekte ve yükselmektedir.

+Başarı tüm ulusun azim ve inancıyla çabasını birleştirmesi sonucu kazanabilir.

+Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.

+Bir milletin ahlak değeri, o milletin yükselmesini sağlar. Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.

Hürriyet ile ilgili sözleri:

+İstiklal, istikbal, hürriyet ve herşey adaletle kaimdir.

+Her terakkinin ve kurtuluşun anası hürriyettir.

+Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir.

Çağdaşlık ile ilgili sözleri :

°Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler ve mensuplar memleketi olamaz; en doğru, en hakiki yol, medeniyet yoludur. Medeniyetin emir ve isteklerini yapmak, insan olmak için yeterlidir.

°Biz dünya medeniyeti ailesi içinde bulunuyoruz. Medeniyetin bütün icaplarını tatbik edeceğiz.

°Medeni dünya çok ilerdedir. Buna yetişmek, o medeniyet çemberine girmek mecburiyetindeyiz...
Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.

°Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir.

Bugünlükte bu kadardı...
İyi forumlar... ✨✨

Üst Alt