Fakırmünşo

Moderator
Yönetici
Katılım
30 Nis 2020
Mesajlar
27
Reaction score
14
Puanları
38
Limon içinde pek çok asit ve vitamin bulundurur. Mesela ; C vitamini, karbonhidratlar, fosfor vs. gibi...

Sindirim sistemi bozuklukları, kilo sorunu, diş problemleri, yüksek tansiyonu, şekeri ve ateşi düşürmeye, vücuttaki kireci eritir (vücudun herhangi bir bölümünde kalsiyum birikimi ve bu birikim sonucu hareket zorlaşmasından başlayan bir sürü soruna yol açan hastalık, halk arasında "osteoartrit" adıyla da bilinir.) böbrek taşlarını vs. parçalayarak düşürmeye yardımcı olur. Cilde sürünce parlak, dinç ve güzel görünüme olanak sağlar. Sivilcelerin üstüne uygulayınca kurutarak azaltmaya yarar.

Ayrıca sabah vakti içilen suyun içine bir kaç damla sıkılıp suyla beraber içilmesi hem mikroplara karşı direnci arttırır. Hemde metabolizmayı hızlandırır.

Bir bardağın içine biraz limon sıkılıp biraz tuz ekilince baş ağrısını dindirmeye de yardımcı olur. Mide bulantısı olduğunda hafifletmeye yarar. Ve daha iyi bir şekilde midenin çalışmasını da sağlar .

Ayrıca limon kabuğu: Karaciğer hastalıklarına, damarların genişlemesini engeller (aşırı sigara kullanımından vs. gibi sebeplerden oluşur. Dışarıdan fark edilemez. Ama şiddetli ağrılardan, ani terlemelerden vs. anlaşılabilir.)

Limon yağı; Deri üstündeki ölü hücreleri temizler. Cildi nemlendirip, stresi azaltıp, cildi arındırmaya karşı etkilidir.

Limon çekirdeği : Sivilce ve küçük yaraların çıkmasını engeller, böcek ısırmalarına karşı etkilidir. Fakat yutmak yerine ezip suyla karıştırmak daha etkilidir.

Bugünlük bu kadardı.
İYİ FORUMLAR DİLERİM...🍋🍋
 
Üst Alt