Leauge Of Legends Hızlı Lig Atlama

Arda

( Gamer )
Yönetici
Co Admin
Reaction score
15
Web sitesi
forumvatan.com
Lig atlamayı hepimiz istiyoruz hepimizin kendine göre sebepleri var kimisi bu kötü elodan çıkıp iyi eloda oyunun zevkine varmak için kimisi ise sağa sola hava atmak için kimisi ise oyundaki hedeflerine yönelik istekleri vardır.

Yöntemleri madde madde anlatıcam

1- En Az İki Koridor Öğrenin
Oyun da önemli olan bir şeydir. En az iki koridor da oynayabilmelisiniz. Dereceli maçlara geçiş yapmadan önce kapalı seçimde bol bol antreman ve maç yapmalısınız. Bu sizi geliştirecektir bunları yaptıktan sonra dereceli maçlarda öğrendiklerinizi uygulayabilirsiniz. Öğrendiğiniz iki koridordan en sevdiğinizi birincil olarak seçin diğerini de ikincil olarak seçin. Ve bu koridorlar için şampiyon havuzunuzu doldurun. Eğer bu koridorlar Mid Ve Üst şeklinde ise en az 2tane de suport karakteri öğrenmenizi tavsiye ederim. Bunun sebebi Mid Ve Üst şeklince seçim yapınca ilk maçta sizi suport verebiliyor o maçtan sonra da genelde mid veriyor zaten.

2- Bol Bol Şamiyon Öğrenin
En az 10şampiyon bilmelisiniz. OTP dediğimiz şey hep aynı şampiyon üzerine çalışmak hep aynı şampiyonu oynamaktır. Örneğin her maç zed oynayan biriyseniz otp sinizir. Ama arada sırada araya farklı herolar sıkıştırıyorsanız main olabilirsiniz. Bazıları ise ustalık puanı 200k dan fazla olanlara otp şeklinde hitap etmektedir. Şampiyonları öğrenirken önce antreman modunda sikillerini deneyin ve bunların ne işe yaradığını vs. okuyun sonra ise internet den komboloarını itemlerini rnlerini araştırn. Sonra ise o hero ile en az 5kapalı seçim maçı girin. Dereceliye hazır olabilirsiniz.

3- Oyunu Oynarken Haritayı Kontrol Edin
Bu çok önemli bir etken haritaya boşken bakın. Pig seslerini yani yardım istiyor tehlike vs. işaretlerinin seslerini full açın ki bu tarz şeyleri iyi duyasınız. Oyunda totemleri atmayı eksik etmeyin. Hem bedelsiz hemde kontrol totemi alarak haritada güzel görüş sağalayabilirsiniz. Bunları rakibin çıkabileceğini düşündüğünüz yerlere atın.

4- Fazla Çet İyi Değildir
Elbette çet yapın ama sürekli olarak çete yazı yazmayı bırakın. Oyunla ilgili olsun ve her gördüğünüz olayı da yazmayın. Çünkü bu yüzden bir takım arkadaşınız ölebilir ve karşıya gold verebilir. Bu yuzden sadece örneğin rakip flaş attığında Tab tuşuna basıp flaş atan rakibin üzerine gelip flaş simgesine ctrl tuşu ile basın ve onun flaş attığını belirtin. Ulti attığında ise ulti atığını belirtin. Bu sayede takım arkadaşlarınız oyundan daha haberdar olacaktır.

5- Mesaj Saatleri
Bunu ayarlardan etkinleştirebiliyorsunuz. Çette atılan mesajların hangi dakikada atıldığını mesajın yanında size gösteriyor. Bunun yararı ise örneğin 15.dk da çete biri bilmem ne rakibi flaş attı diye yazı yazdı. Siz bunu gördünüz sonra dakka 19 oldu diyelim artık rakibin flaşı dönmüştür ona göre oynayabilirsiniz.

6- Cs Çok Önemli
Oynayacağınız şampiyon ile antreman modunda minyonlara son vuruş atmayı öğrenin. Şampiyonun hasarını iyi kavrayın ve ona göre oynayın. 16 farm bir kill parasına eşittir bunu da belirtiyim. Farmınız karşıya göre gerideyse kaybetme ihtimaliniz bi tık yüksek olabilir.

7- Oynadığınız Koridor
Her koridorun kendine has görevleri vardır. Örneğin mid koridoru rakibini geri düşürüp koridoru kazanıp haritada gezinmeli ve takım arkadaşlarına sürekli olarak yardım etmelidir. Özellikle ise jungle oynayan takım arkadaşına en çok yardımı yapmalıdır. O bir yere gang giderken peşinden gidip asis almanız maç sonu aldığınız lp sayısını etkiker. Özellikle bu jungle oynayan arkadaşınıza yapılan asisler daha çok lp verebiliyor. Üst koridor solo oynuyorsanız ışınlan yeteneğiniz sizin için çok önemli. Örneğin ejderde bir savaş çıktı ve hemen yakınlarda bir dost totem var o toteme hemen ışınlanın ve arkadaşlarınıza yardım edin.

8- Ejderlere kendinizi hazırlayın
Ejdere az bi dakika kala örneğin 3dakika kala flaş veya ışınlan yeteneklerinizi gerekmedikçe kullanmayın. Çünkü ejder dövüşünde işinize yarıyabilir. Özellikle jungle oynuyorsanız çarpınızı ejdere az varken kullanmayın. Ejdere 3dakika kala itemlerinizi alıp hemen lanenize dönüp lanenizi hızlıca rakibin üzerine itin. Özellikle bot lane nin yapması gereken budur ejder çıkmaya yakınken hızlıca minyonları itip rakibi kule altına sıkıştırmaktır. Bu sayede rakip minyonlarla oyalancaktır. İttikten sonra jungle ınız size yakınken ona doğru gelin ve ejdere başlayın. Ama kendinizi belli etmeyin.

9- SS ler çok önemli
Özellikle mid lane ler rakibi koridorunda göremediğinde hemen rakiplerin kayıp olduğu yeri işaret ediyor ss ini göndermelidir. Genelde düşük elo da bu ss ler kale alınmaz veya görülmez bakılmadığı için. Ama çok önemlidir rakip mid koridor gelip sizi keserse örneğin diana gibi bir şampiyon sizi keserse kasılacak güçlenecek ve takımınızın işini çok zorlaştıracaktır. Hem midinizi hemde tüm takımı ve junglenızı etkileyecektir.

10- Rakibi Oyundan Düşürme
Mid veya jungle ın hep yapması gereken bir şeydir. Rakibi level anlamında cs anlamında geri bırakmak gerekmektedir. Bunun taktikleri vardır örneğin base atarken 3. minyon dalgasında yani kamyon minyonun olduğu dalga da base atmak işe yarıyabilir. Eğer jungle sanız ve midiniz öndeyse midinze şöyle söyleyin ben rakip jungle ı geri düşürmek için karşı ormana geçiyorum gözün açık olsun bana yardım etmen gerekebilir. Bu şekilde söylerseniz olası bir saldırı durumunda midiniz size doğru koşacaktır.

11- Oyunda Tatsızlık Yaratmayın Yaratanları Susturun
Bu oyunun gidişatını çok ama çok etkiliyor. Eğer birinin moralini bozarsanız oyuna olan isteğini kaybedecek ve oyunu yenilmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden eğer takımda daha erken safha da 0/3 giden biri varsa mesela ona yeter artık ölme diye küfür etmek feedleme falan demek yerine kanka kule altında kasılmaya çalış eğer ben öne geçersem sana yardım edeceğim veya jungle sanız kule altı kal ben gelince beraber ona dalalım keselim gibi cümleler kurup arkadaşınızın moralini düzeltip onu oyuna daha istekli hale getirebilirsiniz. Eğer size sürekli laf eden biri varsa onu susturun ve moralinizi bozmamaya çalışın. Sonra ise maç bitince Küfür ettiyse küfür ve moral bozmaktan reportlayabilirsiniz. Sadece moral bozduysa moral bozmak olarak report yapabilirsiniz. Açıklama da girmeniz oyuncunun cezalandırılması konusunda bir etkendir.

NOT: 11. başlıkla ilgili bir not doğru report yapınca ve reportladığınız kişi cezalanınca size bir bildirim gelecektir. Bildirimi okuyun ve reportun size olan faydalarını görün. Ben önden söylüyüm hatta. Report yapmak sizin ilerde olacak cezalarınızı azaltabiliyor. Örneğin bir gün siz de reportlandınız ve ceza yiyeeceksiniz ama önceden doğru reportlar dan dolayı ceza yemeyebilir veya daha düşük bir ceza uygulanabilir.

Üst Alt