Önemli Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Admin

O Bir Admin
Yönetici
Admin
Reaction score
5
Merhaba,

Her ülkenin, ilçenin ve şehrin olduğu gibi web sitelerininde bazı kurallara ihtiyacı her zaman vardır. Forum Vatan yani şuanda ziyaret ettiğiniz forum altyapısı kullanan web sitesinin kurallara ihtiyacı olması gerektiğini düşünerek bu konuyu açıyoruz.

Sadene.png

Forum Kuralları

1-
Forumda yazılan tüm mesajlardan web sitesini kullanan kişi sorumludur. Üyeliği olan bir kişi eğerki içerik dışı mesajlar yazdıysa bu mesaj yönetim üyeleri tarafından silinecektir.

" T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. "

2-
Warez, nulled ve benzeri mesajların / konuların paylaşılması kesinlikle yasaktır. 1. Madde de olduğu bu gibi durumlar olduğunda forum yönetim üyeleri tarafından mesajlar silinecektir. Bu gibi veya telif içeren konuları report tuşu ile bize aktarabilir veya forum vatan adlı web sitenin en aşağıdaki sayfaların bulunduğu bölümden "Bize ulaşın" butonuna tıkladıktan sonra yönetim ekibine buradan mesajınızı iletebilirsiniz. En geç 1 hafta içinde telif, warez vb. Durumlar içeren mesajlar kaldırılacaktır.

20200508_160609.jpg

4- Küçük düşürücü mesajlar yazmak yasaktır.

5- Siyasi konular içeren her türlü mesaj, konu, resim paylaşımı kesinlikle yasaktır. Paylaşan üyeler 1 Gün ( 24 saat ) ban cezası + ip yasaklaması ile foruma giriş yapması engellenir.

6- Forum içerisinde ticari faaliyetler kesinlikle yasaktır. Bu olay "özel mesaj" yolu ile gerçekleşirse bundan yönetim ekibi sorumlu tutulamaz. Çünkü yonetim ekibinin bu olayı kontrol etmek gibi bir yükümlülüğü yoktur.

Forum içerisinde faaliyet gösteren tüm üyeler TÜRKİYE yasalarına uymak zorundadır. Bunun haricinde egerki aykırı faaliyette bulunursa ilk başta 3 Gün ban cezası + ip yasaklaması ile foruma giriş - çıkış yapması engellenir daha sonra bu hatalara devam ederse bu süre 3 defa katlandıktan sonra sınırsız ban cezası atılır.

Foruma kayıt olan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt