Arda

( Gamer )
Yönetici
Co Admin
Katılım
30 Nis 2020
Mesajlar
38
Reaction score
15
Puanları
8
Konum
T.C
Web sitesi
forumvatan.com
Kendimizi bu virüslerden korumalıyız. Bunun içinde yöntemler vereceğim sizlere, zaten hepsi anlayacağınız şekilde olacak. Ama önce en tehlikeli bilinen virüslere göz atalım.

İşte O Virüsler;

Not:
Bu virüsler eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş ve hala kullanımda olanları mevcutdur
  • Sircam
  • Storm Worm
  • CIH Virüsü
  • SQL Slammer
  • I Love You
  • Code Red
  • Conficker
  • MyDoom

xtrlarge-zararli-yazilim-tespit-klara-acik-kaynak-1.jpgBir de günümüzün klasik virüsleri var, korunma yönleri daha çok onlara yönelik olacak. Çünkü bu virüsleri kapma ihtimaliniz daha yüksek.

O zaman korunma yöntemlerine geçelim;

Anti Virüs Programları
Merak etmeyin bir anti virüs programı bilgisayarınızı yavaşlatmaz. Aksine korur, bu yüzden kesin ihtiyaçtır. Ama günümüzde maalesef bulaşan virüslerle beraber cihazlarımıza bazı anti virüs programları otomatik şekilde iniyor ve bilgisayarı ( yavaşlarıt, reklamlarla sizi rahatsız eder vs ) gibi içeriklere sebep oluyor. Bu yüzden bilindik programları yükleyin. Önerdiğim program ( Kesparsky )

Zararlı Yazılım İçeren Siteler
Özellikle cinsel içerik barındıran sitelerde mevcut bu zararlı yazılımlar. İllaki giricem diyorsanız bunun için özel bir cihaz barındırın veya girdiğiniz cihazda ( Özel bilgileriniz, kredi kartı bilgileri vs. ) olmasın derim. Çünkü bu yazılımlar cihazı izleyebiliyor hatta kamerayı bile alabiliyor. Anti virüs programları sizi zararlı sitelerden de korur ama siz yine de düzgün sitelere girin ;)

Bir İçerik İndirirken Dikkatli Olun
Bir şey indirirken korsan olarak, crack olarak indirmeyin virüsü yersiniz. Hatta yanında bir program da gelir bilgisayarı kötü etkiler. Genelde bu virüslerde oyununuz inmez bozuk olur ama oprea tarayıcı, zararlı bir anti virüs programı inmesi büyük ihtimaldir. Bu yüzden indirdiğiniz her şeyi bilindik orjinal sitelerden indirin. Veyahut en temizi kendi sitelerinden indirin.

İyi Forumlar...
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt